Пройдіть опитування і дізнайтесь вартість, окупність і доходність вашої сонячної електростанції
Що таке "зелений" тариф
Зелений тариф - спеціальна стимулююча ціна на електроенергію, яка вироблена з відновлюваних джерел енергії (ВДЕ). До ВДЕ відносяться - сонце, вітер, вода, біомаса. Будь-яка особа в Україні - чи то громадянин, чи підприємство, побудувавши на своїй території, наприклад, сонячну електростанцію, може продавати державі вироблену цією станцією електроенергію, а держава зобов'язана цю електроенергію купити. Звичайно, якщо при будівництві станції виконано низку умов та вимог.
Простіше кажучи, якщо Ви є громадянином і маєте у власності домоволодіння, Ви можете побудувати у себе на території сонячну електростанцію, споживати електроенергію від станції на потреби домоволодіння, а надлишки цієї електроенергії продавати Оператору системи розподілу (обленерго) за зеленим тарифом.
Сама система продажу електроенергії за зеленим тарифом, ставки зеленого тарифу та його термін дії затверджено Законом України "Про ринок електроенергії" від 13.04.17 №2019-VIII (раніше - Закон України "Про електроенергетику").
Перед прийняттям рішення про будівництво сонячної електростанції необхідно визначитися з потужністю майбутньої станції. За законом потужність мережевих станцій у приватних домоволодіннях не може перевищувати 30 кВт.
Якщо за договором з обленерго дозволена електрична потужність Вашого домоволодіння менша за бажану потужність станції, то Вам необхідно звернутися до обленерго із заявою про отримання технічних умов на збільшення потужності.
Якщо у Вас залишились питання і Вам потрібна консультація експерта або Ви хочете замовити сонячну електростанцію, будь ласка, залиште свої контакти і наш співробітник зв'яжеться з Вами |